1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach – szczególnie w Ukrainie, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących.
O godz. 19:30 Gorzkie Żale, a o 20:00 Msza św. akademicka.
W tych dnia bądźmy solidarni z Narodem Ukraińskim, który doświadczony jest przez wojnę. Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę. W miarę naszych możliwości okazujmy wsparcie modlitewne i materialne.
2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.
3. Na stronie internetowej i profilu facebook Rektoratu znajdziemy informację jak pomagać Ukrainie i Ukraińcom – jest tam lista zbiórek i akcji charytatywnych. Dziękuję za wszelką pomoc.
4. Przy krzyżu znajduje się skarbona z napisem „Jałmużna wielkopostna” – wrzucane do niej ofiary przeznaczymy na zakup potrzebnych rzeczy dla naszych Gości z Ukrainy.
5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową piątki o godz. 19:30 oraz na nabożeństwo gorzkich żali niedziele o godz. 19:30.
6. Zapraszamy na kolejną Dominikańską Szkołę Wiary w sobotę 19 marca o godz. 19:00. Wykład zatytułowany: „Jeżeli jest Bóg to skąd zło? Odpowiedź św. Tomasza z Akwinu” poprowadzi  o. Tomasz Głuszka OP – profesor Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
7. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 17:00 i 18:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Oblubieńca Maryi wypraszać Bożą pomoc dla Kościoła, naszych rodzin oraz prosić o łaskę dobrej śmierci dla wszystkich konających.
8. W ramach naszego wielkopostnego przygotowania do świąt zmartwychwstania Chrystusa będziemy uczestniczyć w rekolekcjach. W naszej wspólnocie będą miały miejsce w dniach 10. – 12 kwietnia, poprowadzi je o. Wojciech Jędrzejewski OP. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych.
9. W każdą sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Eucharystię, a po niej na Nowennę do MB Śnieżnej. Przy świeczniku wotywnym wystawiona jest skrzynka, do której możemy wrzucać prośby i podziękowania do Matki Bożej Śnieżnej.
10. Zapraszamy na wystawę Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Łódzkiego, zatytułowaną „Pomiędzy sferami”. Prace są prezentowane w Galerii „U Panien” (na piętrze) i można je oglądać do 25.03 od wtorku do piątku w godz. 11:00 do 13:00.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.