1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”.
2. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy w ramach nabożeństwa majowego i czerwcowego.
3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie nabożeństwa będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa w dni powszednie o godz. 18:30 (w środy po Mszy św. o godz. 7:00), a w niedzielę o godz. 19:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę o pokój i ustanie wojny w Ukrainie.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
– w czwartek Msza św. w intencjach osób w niej uczestniczących i o Boże błog. dla wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca o godz. 18:00
– w piątek spowiedź od godz. 17:00;
– w sobotę (wyjątkowo ze względu na Wigilię Zesłania Ducha Świętego) Msza św. wg formularza o MB Śnieżnej o godz. 17:30.
7.  W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18:00. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
8. 1 czerwca 2020 roku miała miejsce koronacja obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Aktu koronacji w obecności księży biskupów dokonał ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który jednocześnie zawierzył Archidiecezję Łódzką Matce Bożej Śnieżnej. W przyszłą niedzielę 5 czerwca zapraszamy na dziękczynną Eucharystię w 2. Rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej. Chcemy podziękować Panu Bogu za szczególną obecność Maryi, za Jej opiekę i wstawiennictwo w naszym kościele.
9. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
10. Zapraszamy serdecznie do Galerii „U Panien”, gdzie od 12 maja do 3 czerwca br. prezentowana jest wystawa malarstwa Aleksandra Worony i Olgi Worony-Adamenko.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.