1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
2. 1 czerwca 2020 roku miała miejsce koronacja obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Aktu koronacji w obecności księży biskupów dokonał ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, który jednocześnie zawierzył Archidiecezję Łódzką Matce Bożej Śnieżnej.
Zapraszamy dziś na godz. 20:00 na dziękczynną Eucharystię w 2. Rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej. Będziemy dziękować Panu Bogu za szczególną obecność Maryi, za Jej opiekę i wstawiennictwo w naszym kościele. Przypominamy, że w każdą sobotę (o ile przepisy liturgiczne na to pozwalają) o godz. 18:00 jest Eucharystia wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej
3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.
4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.
5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18:30, w środy po Mszy św. o godz. 7:00 a w niedziele o godz. 19:30.
6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
7. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
8. Zapraszamy na wystawę ikony współczesnej i ceramiki liturgicznej, zatytułowaną „Święto” do Galerii „U Panien” – na piętrze (wejście od placu Kościuszki). Wernisaż w sobotę 11 czerwca o godz. 16:00.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

10. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają orędzie papieża Franciszka dla archidiecezji łódzkiej, będzie sprawowana 10 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
11. Od 30 czerwca do 3 lipca 2022 w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej (ul. Zgierska 123) odbędą się w Łodzi warsztaty śpiewu gregoriańskiego Cantus Gregorianus. Przewidziano pracę w grupach o zróżnicowanym poziomie zaawansowania, również dla początkujących w śpiewie i tych, którzy dotąd nie mieli kontaktu z chorałem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.szkolachoralu-lodz.pl.
12. Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej ogłasza rekrutację do Studium Organistowskiego, które przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć grupowych i indywidualnych. Rekrutacja odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie Studium (ul. Zgierska 123, Łódź).