1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
3. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18:30, w środy po Mszy św. o godz. 7:00 a w niedziele o godz. 19:30. W czasie nabożeństwa modlimy się o ustanie wojny i pokój w Ukrainie.
4. W czwartek, 23 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 17:30 i 18:00. W tym dniu, przypada Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. Tego dnia przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po odśpiewaniu Litanii do Serca Pana Jezusa przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem krużgankami, dziedzińcem, ulicą Przymurną i przez parking, krużgankami wrócimy do kościoła, gdzie po błogosławieństwie zostaną poświęcone wianki z ziół i kwiatów. Stanowią one symbol ludzkiej pracy i dar od Boga dla ludzi i dla zwierząt.
5. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. tego dnia o godz. 17:00 i 18:00.
6. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
7. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Po wieczornej Eucharystii o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Śnieżnej.
8. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
9. Zapraszamy na wystawę ikony współczesnej i ceramiki liturgicznej, zatytułowaną „Święto” do Galerii „U Panien” – na piętrze (wejście od placu Kościuszki). Wystawę można zwiedzać od wtorku do piątku (od 11:00 do 13:00 – z wyjątkiem świąt).
10. W niedzielę 26 czerwca i 3 lipca po Mszach świętych będziemy zbierali ofiary do puszki na potrzeby Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej. W tym roku fundusze przeznaczone będą na wymianę nagłośnienia. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
11. Od przyszłej niedzieli obowiązywał będzie wakacyjny porządek Mszy św. do końca wakacji Msze św. w naszym kościele w niedziele będą o godz. 9:30, 11:30 i 20:00.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.