1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy /kolekta/. O godz. 19:30 nabożeństwo czerwcowe, a o 20:00 Msza św. akademicka. Od dziś w niedziele obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.: 9:30, 11:30 i 20:00.
2. 11 lipca po raz 153 wyruszy na Jasna Górę Piesza Piotrkowska Pielgrzymka. Zapisy od 4 do 9 lipca w parafii pw. Św. Jakuba (FARA) w godz. 16:00 – 19:00. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 7:00 w Farze, a zakończy 17 lipca o godz. 18:00 również w Farze. Osoby, które z różnych względów nie mogą pieszo pielgrzymować na Jasną Górę mogą zapisać się do grupy duchowej (druki w zakrystii). Dziś i w przyszłą niedzielę 3.07 po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki – przeznaczone będą na wymianę znacznej części nagłośnienia pielgrzymkowego, dziękujemy za złożone ofiary.
3. W środę, 29 czerwca, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Eucharystia o godz. 7:00. Świętowanie rozpoczniemy już Mszą wigilijną we wtorkowy wieczór o godz. 18:00.
4. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa w naszym kościele (do czwartku włącznie) w dni powszednie o godz. 18:30, w środę po Mszy św. o godz. 7:00.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18:00; spowiedź święta od godz. 17:00;
– w sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18:00, a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Prośby i podziękowania w intencji, których modlimy się w czasie nowenny można składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym oraz za pomocą formularza na stronie internetowej parafii w zakładce: MATKA BOŻA ŚNIEŻNA – NOWENNA.
6. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
7. Zapraszamy na wystawę ikony współczesnej i ceramiki liturgicznej, zatytułowaną „Święto” do Galerii „U Panien” – na piętrze (wejście od placu Kościuszki). Wystawę można oglądać od wtorku do piątku w godzinach od 11:00 do 13:00.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej

9. Wydział Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych na wakacyjny kurs przedmałżeński online. Kurs ten w formie Wieczorów dla Zakochanych odbywać się będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 19.00, w dniach od 19 lipca do 11 sierpnia. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl (to będzie jedyny kurs przedmałżeński prowadzony w wakacje).
10. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniu 6 lipca (środa) 2022 r. od godz. 9.00. Kolejna odbędzie się 14 września (środa). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: 42 6648 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl.