1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowali tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w niedziele wakacyjny porządek Mszy św.: 9:30, 11:30 i 20:00.
2. 11 lipca po raz 153 wyruszy na Jasna Górę Piesza Piotrkowska Pielgrzymka. Zapisy od 4 do 9 lipca w parafii pw. Św. Jakuba (FARA) w godz. 16:00 – 19:00. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 7:00 w Farze, a zakończy 17 lipca o godz. 18:00 również w Farze. Osoby, które z różnych względów nie mogą pieszo pielgrzymować na Jasną Górę mogą zapisać się do grupy duchowej (druki w zakrystii). W dniu dzisiejszym po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Pieszej Piotrkowskiej Pielgrzymki – przeznaczone będą na wymianę znacznej części nagłośnienia pielgrzymkowego, dziękujemy za złożone ofiary.
3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
4. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Prośby i podziękowania w intencji, których modlimy się w czasie nowenny można składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym oraz za pomocą formularza na stronie internetowej parafii w zakładce: MATKA BOŻA ŚNIEŻNA – NOWENNA.
5. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.