1.  Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania (kolekta mszalna). Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.
O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w niedziele wakacyjny porządek Mszy św.: 9:30, 11:30 i 20:00.
2. Dziś w Farze o godz. 18:00 będzie Msza św. na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Piotrkowskiej.
3. W piątek, 22 lipca, przypada święto Świętej Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.
4. W sobotę, 23 lipca, w liturgii przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Śnieżnej. Prośby i podziękowania w intencji, których modlimy się w czasie nowenny można składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym oraz za pomocą formularza na stronie internetowej parafii w zakładce: MATKA BOŻA ŚNIEŻNA – NOWENNA.
5. W przyszłą niedzielę 24 lipca w naszym mieście będziemy przeżywali VIII Piotrkowskie Święto Miodu. O godz. 11:30 na dziedzińcu Centrum Idei „Ku Demokracji” będzie sprawowana Msza św. w intencji pszczelarzy. Serdecznie zapraszamy.
6. Już dziś pragniemy zaprosić na Jarmark Dominikański, który upamiętni 800. Rocznicę przybycie dominikanów do Polski oraz będzie przygotowywał nas do Jubileuszu 400-lecia przybycia mniszek dominikańskich do Piotrkowa Trybunalskiego. Jarmark rozpocznie się w piątek 29 lipca o godz. 14:30 na scenie CIKD i trwać będzie do niedzieli 31 lipca. Na scenie naszego centrum będą koncerty, a na Rynku Trybunalskim będą rozstawione kramy z książkami, produktami regionalnymi.
7. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.