1.  Dziś siedemnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym.
W naszym mieście obchodzimy 8. Piotrkowskie Święto Miodu. O godz. 11:30 na dziedzińcu CIKD będzie sprawowana Eucharystia w intencji Pszczelarzy, a o godz. 12:30 zostanie wygłoszony wykład nt. „Właściwości leczniczych miodu”. Dalsza część Święta Miodu będzie na Rynku Trybunalskim.
O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w niedziele wakacyjny porządek Mszy św.: 9:30, 11:30 i 20:00.
2. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.
3. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 będzie błogosławieństwo pojazdów i kierowców na parkingu przy kościele.
4. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.
5. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej a po niej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Śnieżnej. Prośby i podziękowania w intencji, których modlimy się w czasie nowenny można składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym oraz za pomocą formularza na stronie internetowej parafii w zakładce: MATKA BOŻA ŚNIEŻNA – NOWENNA.
6. W najbliższy piątek o godz. 14:30 na scenie CIKD rozpoczniemy Jarmark Dominikański, który upamiętni 800. Rocznicę przybycie dominikanów do Polski oraz będzie przygotowywał nas do Jubileuszu 400-lecia przybycia mniszek dominikańskich do Piotrkowa Trybunalskiego. Jarmark będzie do niedzieli 31 lipca. Na scenie naszego centrum będą koncerty, a na Rynku Trybunalskim będą rozstawione kramy z książkami, produktami regionalnymi. (szczegóły dotyczące jarmarku znajdziemy na plakatach i na stronie internetowej i profilu fb naszego rektoratu)
7. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.