1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie. Dziś nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje w niedziele wakacyjny porządek Mszy św.: 9:30, 11:30 i 20:00.
2. Trwa Jarmark Dominikański, który upamiętnia 800. Rocznicę przybycie dominikanów do Polski oraz przygotowuje nas do Jubileuszu 400-lecia przybycia mniszek dominikańskich do Piotrkowa Trybunalskiego. Dziś ostatni dzień Jarmarku. O godz. 18:00 zapraszamy na koncert uwielbienia w wykonaniu Zespołu Syjon, o godz. 20:00 na Eucharystię, która zakończy tegoroczny Jarmark Dominikański. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi O. Łukasz Wiśniewski OP – Prowincjał Polskiej Prowincji Dominikanów.
Na Rynku Trybunalskim rozstawione są kramy z produktami regionalnymi.
Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Jarmarku. W szczególny sposób Partnerowi naszego wydarzenia – Urzędowi Marszałkowskiemu w Łodzi, Pracownikom naszego Centrum, Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji jarmarku.
3. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
4. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie kościoła, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
5. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya
6. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP – wspominamy tego dnia Matkę Bożą Śnieżną.  Uroczystość odpustowa ku Jej czci będzie w przyszłą niedzielę – na godz. 20:00 zapraszamy na uroczystą Sumę Odpustową.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18:00; spowiedź święta od godz. 17:00
8. W sobotę przypada Święto Przemienienia Pańskiego, Msza św. o godz. 18:00, a po niej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Śnieżnej. Prośby i podziękowania w intencji, których modlimy się w czasie nowenny można składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym oraz za pomocą formularza na stronie internetowej parafii w zakładce: MATKA BOŻA ŚNIEŻNA – NOWENNA.
9. Przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której możemy złożyć ofiary na pomoc Ukraińcom.
10. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.