1. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.
Dziś o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 Msza św. akademicka. Od przyszłej niedzieli powracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji: 9:30, 11:30, 12:30 (dla dzieci) i 20:00 (akademicka)
2. Przed nami ostatnie dni wakacyjnego odpoczynku. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
3. Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.
4. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
5. Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.
6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek o godz. 18:00 Msza św. w intencjach osób, które w niej uczestniczą oraz za Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca; adoracja Najświętszego Sakramentu do 19:00.
– w piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00, po Mszy św. o godz. 18:00 odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa
– w sobotę o godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
7. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

8. W tym roku mija 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. W najbliższy czwartek 1 września o godz. 18.00 w archikatedrze łódzkiej odprawiona zostanie Msza św.w intencji polskich żołnierzy poległych podczas wojny oraz ludności cywilnej, która utraciła życie w następstwie działań wojennych.
9. Parafia Św. Faustyny w Łodzi (Plac Niepodległości 1) zaprasza na II Łódzki Kongres Św. Faustyny pt: Apostołowie Miłosierdzia, który odbędzie się w dniach 3 i 4 września 2022 r. Celem kongresu jest propagowanie nauczania Kościoła o Bożym Miłosierdziu i ukazywanie świadectwa życia świadków Bożego Miłosierdzia.