1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
Dziś o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 Msza św. akademicka. Od dziś powracamy do porządku Mszy św. sprzed wakacji: 9:30, 11:30, 12:30 (dla dzieci) i 20:00 (akademicka).
2. W czwartek, 8 września, przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msze Święte tego dnia o godz. 17:30 i 18:00.
3. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.
4. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

5. Zapraszamy na rekrutację do Studium Organistowskiego, która odbędzie się 14 września od godz. 17.00 przy ul. Zgierska 123. Studium przygotowuje do wykonywania funkcji organisty w parafii, pomaga także podnieść kwalifikacje muzyczno-liturgiczne wykonującym już posługę organisty w parafii. Informacje o rekrutacji są dostępne u duszpasterzy oraz na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej.
6. W Archidiecezjalnym Ośrodku Katechumenalnym zaczyna się kolejny rok przygotowania dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii. Spotkania rozpoczną się 19 września 2022 r. o godz. 19.00 przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi. Więcej informacji na stronie: www.katechumenat-lodz.blogspot.com.