1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
Dziś o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20:00 Msza św. akademicka.
2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę. Msze św. w naszym kościele o godz. 17:30 i 18:00.
3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie (z wyjątkiem środy) o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 19:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
5. W sobotę 1 października w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.
6. W październiku, w soboty, w czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlili się w intencjach zanoszonych za przyczyną MB Śnieżnej w czasie nowenny; intencje możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej rektoratu www.upanien.pl/matka-boza-sniezna/nowenna/
7. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej. Msza św. na rozpoczęcie roku akademickiego w naszym kościele będzie w niedzielę 9 października o godz. 20:00.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 8 października. Program:

godz. 10.15   –   powitanie pielgrzymów;
godz. 10.30   –   konferencja;
godz. 11.00   –   nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.00   –   Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego;
godz. 13.30   –   posiłek dla wszystkich uczestników;
–   koncert;
godz. 15.00   –   Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.
10. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września 0 godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.