1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia. Dziś o godz. 19:30 różaniec, a o godz. 20:00 Msza św. akademicka.
2. Przypominamy, że październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym w dni powszednie (z wyjątkiem środy) o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 19:30. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu.
3. We wtorek, 4 października, przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka.
4. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca:
– w czwartek o godz. 18:00 Msza św. w intencjach osób, które w niej uczestniczą oraz za Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca;
– w piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00.
6. W październiku, w soboty, w czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlili się w intencjach zanoszonych za przyczyną MB Śnieżnej w czasie nowenny; intencje możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej rektoratu www.upanien.pl/matka-boza-sniezna/nowenna/
7. W niedzielę 9 października o godz. 20:00 Ks. Abp Grzegorz Ryś będzie przewodniczył Mszy św. na inaugurację roku akademickiego 2022/23. Zapraszamy do wspólnej modlitwy studentów naszego miasta, pracowników i wykładowców akademickich.
8. Zapraszamy na pierwszą powakacyjną Dominikańską Szkołę Wiary w poniedziałek 10 października 2022 o godz. 19:00 w sali konferencyjnej CIKD (wejście przez parking od ul. Rycerskiej). Tematy wykładu: „Kościół i wiara po czesku”. Wykład poprowadzi o. dr Hieronim Kaczmarek OP.
9. Zapraszamy również na pierwszą po wakacjach projekcję filmu, w ramach cyklu „Film z krzyżykiem”. „Bóg w Krakowie” – to nasza propozycja na październik. Film zostanie wyświetlony w sali konferencyjnej CIKD w czwartek 13 października o godz. 19:00.
Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.
10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

11. Zarząd Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi informuje, że trwają zapisy na nową edycję zajęć w roku 2022/2023. Tematyka wykładów będzie dotyczyć biblijnej historii zbawienia. Celem Szkoły jest poznawanie Pisma Świętego, aby żyć na co dzień Słowem Bożym. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl
12. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na Inaugurację Roku Akademickiego 2022/2023, która odbędzie się we wtorek 4 października. O godz. 10.00 w bazylice archikatedralnej zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. Następnie w gmachu seminaryjnym odbędzie się dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
13. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 8 października.
Program:
godz. 10.15    –       powitanie pielgrzymów;
godz. 10.30    –       konferencja;
godz. 11.00    –       nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.00    –       Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Ireneusza Pękalskiego;
godz. 13.30    –       posiłek dla wszystkich uczestników;
–        koncert;
godz. 15.00    –       Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.
14. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów na Mszę św. sprawowaną 8 października o godz. 12.00 w kościele pw. św. Antoniego, która rozpocznie nowy rok formacji duchowej.