1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. O godz. 19:30 nabożeństwo różańcowe, a o 20:00 Msza Św. akademicka.
2. Zapraszamy na ostanie w tym roku nabożeństwa różańcowe jutro o 18:30.
3. We wtorek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszej świątyni Msze Święte będą sprawowane o godz. 9:30, 11:30 i 20:00. Tradycyjnie zapraszamy na Msze Święte celebrowane na piotrkowskim cmentarzu o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00 i 16:00. Po Mszy Świętej o godz. 14:00 wyruszy procesja z modlitwami za zmarłych. Zadbajmy o groby naszych bliskich, niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.
4. W środę, 2 listopada, przypada w liturgii Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na Msze Święte tego dnia o godz. 17:00 i 18:00. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlili się za zmarłych polecanych w Wypominkach.
5. W tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
·      w czwartek o godz. 18:00 Msza Św. w intencji osób w niej uczestniczących i wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca; po Eucharystii adoracja najświętszego sakramentu do godz. 19:00;
·      w piątek spowiedź od godz. 17:00;
·      w sobotę o godz. 18:00 Eucharystia wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej Nowenna do MB Śnieżnej (intencje możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej rektoratu (www.upanien.pl/matka-boza-sniezna/nowenna)
6. W przyszłą niedzielę, 6 listopada o godz. 18:00, zapraszamy do naszego kościoła na koncert Zespołu Ludowego Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie zatytułowany „Niepodległa folklorem malowana”. Koncert pod patronatem Starosty Piotrkowskiego.
7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

8. 4 listopada tego roku mija piąta rocznica ingresu do bazyliki archikatedralnej łódzkiej księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego. Rocznica rozpoczęcia pasterskiej posługi w Kościele łódzkim księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia jest doskonałą okazją do podziękowania Bogu za Jego troskę o nasz Kościół. Przypominając o tej rocznicy, zapraszamy kapłanów, kleryków, osoby zakonne i wiernych świeckich do serdecznej modlitwy dziękczynnej za pasterską posługę księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego.
9. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej w poniedziałek 31 października o godz. 19.30.
10. Jak co roku, w Uroczystość Wszystkich Świętych odbędzie się zbiórka ofiar na działalność Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Na niektórych cmentarzach klerycy kwestują również w dzisiejszą niedzielę. Seminarium nie otrzymuje subwencji z zewnątrz (w tym: żadnych pieniędzy publicznych), dlatego tym bardziej liczymy na zrozumienie i dziękujemy za wszelkie wsparcie.
11. Ośrodek Rekolekcyjny w Porszewicach zaprasza na VI edycję warsztatów muzycznych w dniach 18-20 listopada 2022 r. Warsztaty poprowadzą: Jakub Tomalak – założyciel i lider zespołu Abba Pater; Katarzyna Młynarska – założycielka oraz wykładowca Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego, trener emisji głosu; Marta Ławska-Zawadzka – jedna
z wokalistek zespołu TGD. Wyjątkowością tej edycji jest możliwość zapisania się na warsztaty indywidualne z Martą Ławską-Zawadzką. Zapisy trwają do 10 listopada i można ich dokonać poprzez link: https://forms.gle/dp3fupKCwVga14gB9