1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Dziś nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu. O godz.  20:00 zapraszamy na Mszę św. akademicką.
2. Również dziś na godz. 18:00, zapraszamy do naszego kościoła na koncert Zespołu Ludowego Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie zatytułowany „Niepodległa folklorem malowana”. Koncert pod patronatem Starosty Piotrkowskiego.
3. W czwartek 10 listopada na scenie CIKD (wejście od placu Kościuszki) wspólnie z Chórem Jana z Ręczna zaśpiewamy te znane, i mniej znane utwory muzyczne nawiązujące do walk narodowowyzwoleńczych. Początek o godz. 17.00. Zapraszamy
4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza św. w naszej świątyni o godz. 19:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
Kuria Archidiecezji Łódzkiej informuje, że abp Grzegorz Ryś udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 11 listopada br.
5. Również w piątek 11 listopada na godz. 17:00 zapraszamy na KONCERT ZESPOŁU JERYCHO w repertuarze „Bogurodzica 1630 – pieśni i hymny Rzeczypospolitej Obojga Narodów”. Koncert odbędzie się na scenie CIKD, wejście od Pl. Kościuszki.
6. W sobotę w liturgii wspominamy św. Jozafata, Jego obraz znajduje się w ołtarzu głównym naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do MB Śnieżnej (intencje możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej rektoratu (www.upanien.pl/matka-boza-sniezna/nowenna)
7. Już dziś zapraszamy na kolejną Dominikańską Szkołę Wiary we wtorek 15 listopada. Wykład zatytułowany „Chrześcijaństwo czy podróbka” poprowadzi ks. Grzegorz Michalczyk, krajowy duszpasterz środowisk twórczych, Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, konsultor Rady Episkopatu ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, członek Komitetu Episkopatu ds. Dialogu z Judaizmem. W latach 2007-2012 był członkiem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Jest konsultantem i współautorem programów radiowych i telewizyjnych.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ 

9. VI Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 13 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.
10. Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych zaprasza w każdą drugą niedzielę miesiąca na spotkania, które odbywają się w par. św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104).
W niedzielę 13 listopada rozpoczęcie Mszą św. o godz. 15.00 w górnym kościele.
11. Łódzkie zaduszki za Żołnierzy Wyklętych odbędą się w par. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi przy ul. Obywatelskiej 60 w niedzielę 13 listopada o godz. 17.30.