1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Z powodu wiary cierpią prześladowanie, a niejednokrotnie także oddają życie. Niech nasza modlitwa wyprasza im wolność w wyznawaniu wiary i wypełnianiu codziennych obowiązków. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka.
2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia. Dzisiaj te wszystkie osoby ogarniamy modlitwą.
3. Zapraszamy na kolejną Dominikańską Szkołę Wiary we wtorek 15 listopada o godz. 19:00. Wykład zatytułowany „Chrześcijaństwo czy podróbka” poprowadzi ks. Grzegorz Michalczyk, krajowy duszpasterz środowisk twórczych, Wiceprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, konsultor Rady Episkopatu ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego, członek Komitetu Episkopatu ds. Dialogu z Judaizmem. W latach 2007-2012 był członkiem Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej. Jest konsultantem i współautorem programów radiowych i telewizyjnych.
4. Już dziś chcemy zaprosić na projekcję filmu „Cud Guadalupe” we wtorek 22 listopada o godz. 19:00. Pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Film będzie wyświetlony w sali konferencyjnej przy kościele akademickim Panien Dominikanek przy ul. Rycerskiej 3 (wejście przez parking od ul. Rycerskiej), wstęp wolny.
5. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej na Nowennę do MB Śnieżnej (intencje możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej rektoratu (www.upanien.pl/matka-boza-sniezna/nowenna).
6. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.