1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Jednocześnie pierwszymi nieszporami dzisiejszej niedzieli weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.
2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na RORATY; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17:30, w środę o 7:00, a w sobotę o 18:00. (roraty dla dzieci w czwartek). Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
3. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Msza św. tego dnia o godz. 7:00.
4. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 18 – 20 grudnia. Poprowadzi je o. Tomasz Zamorski OP. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych.
5. W tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
·      w czwartek o godz. 18:00 Msza Św. w intencji osób w niej uczestniczących i wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca; po Eucharystii adoracja najświętszego sakramentu do godz. 19:00;
·      w piątek spowiedź od godz. 17:00;
·      w sobotę o godz. 18:00 Eucharystia wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej Nowenna do MB Śnieżnej (intencje możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą maila: intencje@upanien.pl)
6. Już dziś chcemy zaprosić na projekcję filmu „Dobry Łotr” w czwartek 8 grudnia o godz. 19:00. Film będzie wyświetlony w sali konferencyjnej przy naszym kościele (wejście przez parking od ul. Rycerskiej), wstęp wolny.
7. Bardzo dziękujemy Państwu Agnieszce i Romanowi Skurskim, właścicielom Lawendowego Salonu Kwiatowego, za ofiarowany do naszego kościoła wieniec adwentowy.
8. W kościele pojawiła się choinka przyozdobiona świątecznymi kopertami. Każda koperta podpisana jest imieniem dziecka oraz podany jest wiek, we wnętrzu znajduje się prośba o prezent do św. Mikołaja. Zapraszam byśmy włączyli się w akcje i przygotowali prezenty dla dzieci z domu dziecka, które goszczą w budynku klasztornym. Obdarujmy w miarę naszych możliwości dzieci, które nie mają ciepła rodzinnego domu.
9. Po Mszach Świętych, przy wejściu można nabyć pobłogosławione opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność naszego rektoratu. Są także świece CARITAS – wigilijnego dzieła pomocy dzieciom.
10. Od dziś po Mszach św. o 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej „Kawiarni u Panien”.
11. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.