1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka.
2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na RORATY; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 17:30, w środę o 7:00, a w sobotę o 18:00. (roraty dla dzieci w czwartek). Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
3. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
4. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 18 – 20 grudnia. Poprowadzi je o. Tomasz Zamorski OP. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych.
5. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Błogosławiony Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu w naszym kościele świąteczne Msze Święte o godz. 17:30 i 18:00.
6. Również w czwartek 8 grudnia na godz. 19:00 zapraszamy na projekcję filmu „Dobry Łotr”. Film będzie wyświetlony w sali konferencyjnej przy naszym kościele (wejście przez parking od ul. Rycerskiej), wstęp wolny.
7. W sobotę po Mszy św. roratniej o godz. 18:00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Śnieżnej.
8. Po Mszach Świętych, przy wejściu można nabyć pobłogosławione opłatki. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone będą na działalność naszego rektoratu. Są także świece CARITAS – wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Po Mszach św. o 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej „Kawiarni u Panien”. Od dziś również zapraszamy na kiermasz świąteczny organizowany przez szkołę SS. Dominikanek. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na działalność naszej szkoły
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.