1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystości Narodzenia Pańskiego! W nadchodzącą sobotę Wigilia, która w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna okres Narodzenia Pańskiego, a potem kolejne świąteczne dni. Czy jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku do nich przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia tej Dobrej Nowiny innym.
Dziś o godz. 17:00 zapraszamy do naszego kościoła na wyjątkowy koncert „Od Adwentu do Bożego Narodzenia – łączymy pokolenia.”
O godz. 20:00 Msza św. akademicka z nauką rekolekcyjną; dziś nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
2. Dziś rozpoczynamy w naszym kościele rekolekcje adwentowe, będą trwały do wtorku 20 grudnia. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Tomasza Zamorskiego OP, który poprowadzi rozważania rekolekcyjne zatytułowane: „Przyjaciele Oblubieńca”. Dziś nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00 i 20:00. We wtorek będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą z Eucharystii.
3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na RORATY; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele są one sprawowane codziennie o godz. 17:30, w środę o 7:00 (roraty dla dzieci w czwartek). Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
4. W środę, do południa, będziemy ubierali choinki; gdyby ktoś dysponował czasem i chciał nam pomóc serdecznie zapraszamy.
5. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej w sobotę 24 grudnia o godz. 22:00. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.
Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste! Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. 25 i 26 grudnia będą o godz. 9:30, 11:30 i 20:00.
7. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas – wigilijnego dzieła pomocy dzieciom, które po Mszach św. możemy nabyć w kruchcie kościoła. Po Mszach św. o 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej „Kawiarni u Panien”. Zapraszamy również na kiermasz świąteczny organizowany przez szkołę SS. Dominikanek. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na działalność naszej szkoły (w okresie świątecznym kawiarnia będzie nieczynna).
8. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcje przygotowania prezentów, a także przynieśli słodycze dla dzieci z domu dziecka, które tymczasowo mieszkają w budynku klasztornym.
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej Śnieżnej.