1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.
W dniu dzisiejszym wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30, a o 20:00 Msza św. akademicka.
2. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?
3. Przy naszym kościele w poniedziałki o godz. 19:00 spotyka się Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, zapraszamy na spotkania tej wspólnoty, gdzie możemy pogłębiać naszą wiarę.
4. W niedziele po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej kawiarni na kawę, herbatę, ciasto.
5. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej; intencje na nowennę możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą maila: intencje@upanien.pl
6. Przypominamy, że do końca stycznia, w niedziele nie ma Mszy św. o godz. 12:30.
7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej.

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

8. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości (por. Iz 1, 17) będą trwały w naszej archidiecezji od 7 do 20 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 8 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów. W naszym mieście spotkanie ekumeniczne będzie miało miejsce w Autokefalicznym Kościele Prawosławnym przy ul. Słowackiego 15 w dniu 12 stycznia o godz. 18:00.
9. Do dzisiejszego numeru Niedzieli (8 stycznia br.) dołączony został bezpłatny dodatek specjalny pt. „Pokorny papież, Genialny teolog, Odważny świadek”, poświęcony śp. papieżowi Benedyktowi XVI. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.