1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku kościelnym. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.
2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczna Msza Święta w naszym kościele o godz.  18:00.
3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, w szczególny sposób chcemy pamiętać o Siostrach Dominikankach, które prowadzą naszą szkołę i przedszkole. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17:00 a po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej; intencje na nowennę możemy składać do skrzynki przy świeczniku wotywnym, bądź za pomocą maila intencje@upanien.pl.
5. Od przyszłej niedzieli będzie już Msza św. o godz. 12:30. W dni powszednie będzie tylko Msza św. o godz. 18:00 (w środę o 7:00).
6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

7. Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w czwartek 2 lutego 2023 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. będzie przewodniczył bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.
8. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 3-5 lutego 2023 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (lodz.wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.