1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.
2. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Msza Św. z obrzędem namaszczenia chorych będzie o godz. 18:00. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
4. Przypominam, że również w każdą sobotę kierujemy nasze prośby to Tej, którą nazywamy Uzdrowieniem Chorych podczas Nowenny i Mszy Świętej o godz. 18:00  – serdecznie zapraszam na to modlitewne spotkanie! Wszak wezwanie Maryi z Lourdes i z wielu innych miejsc nadzwyczajnej ingerencji Bożej także na naszej polskiej ziemi ciągle jest aktualne. W trudnych, pełnych lęków i obaw, niepewności i realnych zagrożeń współczesnych czasach nieustannie, z wiarą i ufnością zwracajmy się do Maryi, Matki naszej najlepszej i Orędowniczki pewnej u Boga.
5. Zapraszamy na kolejną projekcję filmu. Tym razem będzie to film „Medjugorje”, który próbuje odkryć fenomen tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorje” to film, który pozwala dotknąć tajemnicy. Film będzie wyświetlony we wtorek 14 lutego o godz. 19:00 w sali konferencyjnej przy naszym kościele (wejście przez parking od ul. Rycerskiej).
6. Serdecznie zapraszamy po Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:30 do naszej „Kawiarni u Panien” na kawę, herbatę, ciasto.
7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

8. Ośrodek Rekolekcyjno-Konferencyjny Archidiecezji Łódzkiej w Porszewicach zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla małżeństw ze św. Józefem. Rekolekcje poprowadzi Kinga
i Jakub Tomalak z Kalisza oraz ks. Mateusz Wójtowicz z parafii św. Kazimierza w Łodzi. Koszt: 500 zł/para. Zapisy: https://forms.gle/PY9jDWZdJgafXLtJ8.
9. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotowuje dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz do małżeństwa. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się 10 lutego 2023 r., a Seminarium do małżeństwa 22 lutego 2023 r. Więcej informacji na stronie: http://katechumenat-lodz.blogspot.com/.