1. Dziś przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego; o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.
2. We wtorek, 14 lutego, będziemy obchodzili święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
3. Tego samego dnia tradycja wspomina Świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze Karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
4. Zapraszamy na kolejną projekcję filmu. Tym razem będzie to film „Medjugorje”, który próbuje odkryć fenomen tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorje” to film, który pozwala dotknąć tajemnicy. Film będzie wyświetlony we wtorek 14 lutego o godz. 19:00 w Sali konferencyjnej przy naszym kościele (wejście przez parking od ul. Rycerskiej).
5. Zapraszamy serdecznie na wystawę fotografii Magdalena Rybij – „DZIADY” w Teatrze Wierszalin. Wernisaż i spotkanie z zespołem Teatru Wierszalin odbędzie się: 17 lutego o godzinie 17.00 w galerii na piętrze „u Panien” przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim – wejście od pl. Kościuszki.
6. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można wrzucać do skrzynki znajdującej się przy świeczniku wotywnym, bądź przesłać na mail: intencje@upanien.pl
7. Serdecznie zapraszamy po Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:30 do naszej „Kawiarni u Panien” na kawę, herbatę, ciasto.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.