1. Dziś przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego; o godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.
2. Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz. 11:00 (dal dzieci ze szkoły i przedszkola), 18:00 i 20:00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela gest ten był wyrazem wielkiego smutku, żałoby. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
3. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy celebrowali w piątki o godz. 19:00, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 19:30. Za udział w tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, to jest: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki przez Kościół ofiaruje nam Pan Bóg, aby przybliżyć nas do siebie. W okresie Wielkiego Postu Msza św. w piątki będzie o godz. 18:30.
5. Zapraszamy serdecznie na wystawę fotografii Magdalena Rybij – „DZIADY w Teatrze Wierszalin”. Wystawa znajduje się w galerii Śnieżne krużganki.
6. W sobotę o godz. 18:00 Msza Św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna. Prośby i podziękowania do Matki Bożej można wrzucać do skrzynki znajdującej się przy świeczniku wotywnym, bądź przesłać na mail: intencje@upanien.pl
7. Serdecznie zapraszamy po Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:30 do naszej „Kawiarni u Panien” na kawę, herbatę, ciasto.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej.