1. Dzisiaj druga niedziela Wielkiego Postu. O godz. 19:30 Nabożeństwo Gorzkich żali, a o 20:00 Msza św. akademicka.
2. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 19:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 19:30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową, poprowadzi je o. Emil Smolana OP, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych.
3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Tego dnia pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
4. Zapraszamy na kolejną projekcję filmu, tym razem będzie to film „Moc w moich dłoniach”. „Nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca” te słowa św. Łucji, która spotkała osobiście Matkę Bożą w Fatimie, stały się mottem tego filmu. Różaniec jest drogą przez Maryję do Jezusa. Modlitwa polegająca na towarzyszeniu Maryi, wycisza myśli, pomaga znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze życiowe pytania. To modlitwa, która prowadzi do nieba. „Moc w moich dłoniach” jest filmem wypełnionym nadzieją i siłą. To film na dzisiejsze czasy niepokoju i lęku; to wreszcie film o cudach, które wydarzyły się naprawdę. Film będzie wyświetlony we wtorek 14 marca o godz. 19:00 w sali konferencyjnej przy naszym kościele wejście przez parking od ul. Rycerskiej. Wstęp wolny.
5. Już dziś zapraszamy na kolejną Dominikańską Szkołę Wiary. Wykład: „Współczesne herezje w Kościele” wygłosi o. Radosław Broniek OP. Zapraszamy we wtorek 21 marca.
6.Serdecznie zapraszamy po Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:30 do naszej „Kawiarni u Panien”, na kawę, herbatę, ciasto.
7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.