1. Dzisiaj trzecia niedziela Wielkiego Postu. O godz. 19:30 Nabożeństwo Gorzkich żali, a o 20:00 Msza św. akademicka.
2. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w miłosierdzie Boże. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej o godz. 19:00 i niedzielnych Gorzkich żalach o godz. 19:30. Przypominam, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w Niedzielę Palmową, poprowadzi je o. Emil Smolana OP, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych.
3. Przypominamy, że Msza św. w piątki w Wielkim Poście jest o godz. 18:30.
4. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
5. Zapraszamy na kolejną projekcję filmu, tym razem będzie to film „Moc w moich dłoniach”. „Nie ma takiego problemu, którego nie można rozwiązać za pomocą różańca” te słowa św. Łucji, która spotkała osobiście Matkę Bożą w Fatimie, stały się mottem tego filmu. Różaniec jest drogą przez Maryję do Jezusa. Modlitwa polegająca na towarzyszeniu Maryi, wycisza myśli, pomaga znaleźć odpowiedzi na najtrudniejsze życiowe pytania. To modlitwa, która prowadzi do nieba. „Moc w moich dłoniach” jest filmem wypełnionym nadzieją i siłą. To film na dzisiejsze czasy niepokoju i lęku; to wreszcie film o cudach, które wydarzyły się naprawdę. Film będzie wyświetlony w najbliższy wtorek 14 marca o godz. 19:00 w sali konferencyjnej przy naszym kościele wejście przez parking od ul. Rycerskiej. Wstęp wolny.
6. Już dziś zapraszamy na kolejną Dominikańską Szkołę Wiary. Wykład: „Współczesne herezje w Kościele” wygłosi o. Radosław Broniek OP pracujący w Dominikańskim Ośrodku Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych. Zapraszamy we wtorek 21 marca o godz. 18:30.
7. Serdecznie zapraszamy po Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:30 do naszej „Kawiarni u Panien”, na kawę, herbatę, ciasto.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.