1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi krzyżowej – w piątek o godz. 19:00 i Gorzkich żali – w niedziele o 19:30 (dziś i za tydzień)
2. Do skrzynki znajdującej się przy krzyżu możemy złożyć ofiary na kwiaty do Bożego grobu. Serdecznie za nie dziękujemy.
3. W piątek 31 marca wieczorem po raz dziewiąty wyruszy z Piotrkowa Trybunalskiego Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jest to całonocny ponad 40 kilometrowy marsz w milczeniu i samotności, przerywany jedynie rozważaniami Misterium Męki Pańskiej. Wyzwanie to skierowane jest do osób wytrzymałych i sprawnych fizycznie, które czują duchową potrzebę zjednoczenia się z Panem Jezusem w bólu i cierpieniu, ofiarując mu całonocny wysiłek i medytację. W tym roku dla uczestników przygotowane zostały cztery trasy: do Paradyża, Parzna, Kamieńska oraz do Gidel. Trasa do Gidel ma niespełna 59 km i przeznaczona jest dla osób posiadających dobrą orientację w terenie oraz bardzo sprawnych fizycznie.
Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 31 Marca Mszą św. o godzinie 18:30 w naszym kościele. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: www.edk.org.pl
4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas Mszy św. o godz. 18:00 i Nowennie do Matki Bożej Śnieżnej. Przy bocznym wejściu do kościoła w krużganku, na stoliku wyłożone są kartki na których możemy napisać prośby i podziękowania do Matki Boże Śnieżnej; wypisaną kartkę proszę wrzucić potem do skrzynki znajdującej się przy świeczniku wotywnym.
5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz wielkanocny w kruchcie kościoła organizowany przez Katolicką Szkołę i Przedszkole sióstr Dominikanek; dochód z kiermaszu przeznaczony jest na działalność szkoły i przedszkola.
6. Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Każda Eucharystia rozpocznie się od odczytania Ewangelii opisującej uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy i błogosławieństwa palemek, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje wielkopostne (2 – 4 kwietnia) zatytułowane „Czas powrotu”, poprowadzi je o. Emil Smolana OP, dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych. Nauki rekolekcyjne w niedzielę będą w czasie każdej Mszy św. W poniedziałek i we wtorek zapraszamy na Msze św. z nauką o godz. 18:00 i 20:00. Spowiedź we wtorek 4 kwietnia od 17:45 do 20:30.
8. Serdecznie zapraszamy po Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:30 do naszej „Kawiarni u Panien”, na kawę, herbatę, ciasto.
9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej.