1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana napełni nasze serca POKOJEM i MIŁOŚCIĄ, niech przemieni każdy smutek w radość. Każdy płacz i zmartwienie w szczęście i nadzieję.
Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Dziękuję: Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu Organiście i Osobom śpiewającym, Panu Kościelnemu, Paniom Ewelinie i Małgorzacie, naszym Siostrom Dominikankom i uczniom Katolickiej Szkoły Sióstr Dominikanek, Państwu Magdalenie i Łukaszowi Sadowskim, Pani Wiesławie Bałeckiej, Panu Igorowi Majkowskiemu – właścicielowi Kwiaciarni „Czarna Owca”, Państwu Esterze i Sylwestrowi Król – Podlewskim. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.
2. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 9:30, 11:30 i 20:00.
3. Codziennie w naszym kościele po Mszy św. o godz. 18:00, w środę po Mszy św. o godz. 7:00, przed Najświętszym Sakramentem, będziemy modlili się w ramach Nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia o pokój na świecie, szczególnie w Ukrainie i Ziemi Świętej. Dziś i jutro nowenna będzie o godz. 19:45.
4. W piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata. O godz. 19:30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
6. Wszystkim życzymy obfitości Bożych darów, miłości, pokoju na ten Świąteczny Czas.