1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym archidiecezjalnym seminarium. O godz. 19:30 wystawienie Najśw. Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka.
2. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwie. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, w środy po Mszy św. o godz. 7:00, a w niedziele o godz. 19:30.
3. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy. Kiedy wiele osób i rodzin boryka się z palącym problemem bezrobocia, a co za tym idzie – często dramatyczną sytuacją materialną, nie można pominąć okazji, jaką daje pierwszomajowe wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, aby żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. Msze św. tego dnia o godz. 17:30 i 18:00.
4. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
5. W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 9:30, 11:30 i 20:00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. Nabożeństwo majowe tego dnia będzie o godz. 19:30.
W tym dniu, w czasie Mszy św. o godz. 11:30, grupa dzieci z klasy III Katolickiej Szkoły Podstawowej Sióstr Dominikanek przystąpi do I Komunii Świętej. Dzieci zgromadzą się o 11:10 w krużganku. Zwracamy się z prośbą, aby wierni nie związani z dziećmi przystępującymi do I Komunii Św. w miarę możliwości skorzystali z Mszy św. o godz. 9:30 bądź 20:00. W kościele wraz z dziećmi będą rodzice, chrzestni i dziadkowie, pozostałych zapraszamy do przeszkolonej części dziedzińca, gdzie będą przygotowane miejsca. Do pierwszej spowiedzi dzieci przystąpią we wtorek 2 maja.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek o godz. 18:00 wspólnota Przyjaciele Oblubieńca zaprasza na Eucharystię w intencjach osób w niej uczestniczących;
– w piątek spowiedź od godz. 17:00 do 17:30;
– w sobotę o godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi a po niej nabożeństwo majowe połączone z nowenną do MB Śnieżnej. Przy świeczniku wotywnym znajduje się skrzynka, do której możemy składać prośby i podziękowania do MB Śnieżnej – w intencji, których modlimy się w czasie nowenny
7. Serdecznie zapraszamy po Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:30 do naszej „Kawiarni u Panien”, na kawę, herbatę, ciasto.
8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
10. Zapraszamy na rekolekcje dla singli, zatytułowane „Wyczekani”. Bedą one okazją do poznania siebie, swojego miejsca w planie Boga i odkrycia wartości czekania na to, co cenne. Ich ważną częścią będą warsztaty psychologiczne. Rekolekcje są adresowane do osób w wieku 23-37 lat i odbędą się w dniach 5-7 maja w Ognisku Miłości w Olszy. Kontakt: konto na instagramie Wyczekani lub mail wyczekani@gmail.com.
11. Ruch Światło-Życie zaprasza do udziału w pieszej pielgrzymce do łódzkich Łagiewnik w intencji naszego miasta i regionu oraz osób uzależnionych. Pielgrzymka wyruszy z archikatedry 13 maja (sobota) o godz. 9.00 i zakończy się Mszą św. pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia o godz. 13.00 w sanktuarium ojców franciszkanów.
12. Ruch Światło-Życie zaprasza na:
·    Weekend Młodszych: uczniowie klas 7 i 8 – 5-7 maja w Porszewicach,
·    Weekend Młodych: uczniowie szkół średnich – 19-21 maja w Dąbrówce (k. Sulejowa).
Zapisy i bliższe informacje na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.
13. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 14 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego.