1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności. O godz. 12:30 dzieci, które rok temu przyjęły I Komunię Świętą będą przeżywały swoją Rocznicę przyjęcia tego Sakramentu. Na godz. 19:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe i adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w środy po Mszy św. o godz. 7:00, a w niedziele o godz. 19:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

3. We wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

4. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”. W tych intencjach będziemy się modlić podczas nabożeństwa majowego.

5. Zapraszamy na kolejny wykład w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w piątek 19 maja o godz. 18:30 (po nabożeństwie majowym). „Od kiedy ksiądz nie ma żony? Historia celibatu w Kościele” to temat, który podejmie o. Tomasz Kalisz OP.
O. Tomasz Kalisz OP jest doktorantem Szkoły Doktorskiej (dyscyplina: Historia) na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II w Krakowie. Urodził się w Nowym Sączu. Obecnie przygotowuje dysertację doktorską na temat: Procesy fundacyjne klasztorów w polsko-czeskiej prowincji dominikanów w XIII w. Jest również sekretarzem Dominikańskiego Instytutu Historycznego w Krakowie, a także koordynatorem projektu naukowo-wydawniczego – „Słownika dominikanów polskich w średniowieczu”. Specjalizuje się w historii średniowiecznych dominikanów, kodykologii i paleografii.
Wykład odbędzie się w sali konferencyjnej przy naszym kościele (wejście przez parking przy szkole Sióstr Dominikanek od ul. Rycerskiej). Zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a od piątku 19.05 w ramach nabożeństwa majowego, przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

7. Serdecznie zapraszamy po Mszach Św. o godz. 9:30 i 11:30 do naszej „Kawiarni u Panien”, na kawę, herbatę, ciasto.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 19 maja 2023 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Chrześcijan Baptystów (ul. Nawrot 27), przejdzie ulicą Nawrot do kościoła pw. Św. Ap. Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104) i zakończy się tam wieczorem uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

10. W niedzielę 21 maja pod hasłem „Odwagi! Nie bójcie się!” odbędzie się 4. Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet na Jasnej Górze, podczas której chcemy wypraszać łaskę odwagi bycia świadkiem Jezusa dla wszystkich współczesnych kobiet. Będzie nam w tym towarzyszyć Sługa Boża Stanisława Leszczyńska, która odważnie stawiała granice złu, ratując nowe życie w obozie koncentracyjnym Auschwitz. O godz. 12.00 modlitwa Anioł Pański i konferencja „Odwaga codzienności” o. Tomasza Nowaka OP w sali o. Augustyna Kordeckiego; o godz. 14.00 – Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem bp. Wiesława Szlachetki z aktem zawierzenia kobiet Matce Bożej (Kaplica Cudownego Obrazu); godz. 16.15 – Modlitwa Różańcowa.

11. Ruch Światło-Życie zaprasza uczniów ze szkół podstawowych (klasy 3 i starsze) oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w rekolekcjach wakacyjnych. Rekolekcje trwają 15 dni. Informacje o turnusach i zapisach znajdziemy na stronie internetowej i facebooku Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Łódzkiej.