1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
Na godz. 19:30 zapraszamy na nabożeństwo majowe i adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli w Stolicy Apostolskiej prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Zamykając drugą sesję soborową, papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00 a po niej nabożeństwo majowe.

3. Do końca maja maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w środy po Mszy św. o godz. 7:00.

4. Zapraszamy na projekcję filmu „Opiekun” we wtorek 30 maja o godz. 19:00. Opiekun to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki, którzy przeżywają kryzys małżeński, staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Czy bohater w trudnym momencie życia, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?
Film będzie wyświetlony w sali konferencyjnej przy naszym kościele wejście przez parking przy szkole Sióstr Dominikanek od ul. Rycerskiej, wstęp wolny.

5. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. W środę nasze prośby składamy u stóp Tej, którą nazywamy Matką naszą najlepszą i Pośredniczką u Boga. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 18:00, a po niej ostatnie nabożeństwo majowe.

6. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w środy po Mszy św. o godz.7:00, a w niedziele o godz. 19:30 będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

7. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W czwartek w szczególny sposób pamiętajmy także o dzieciach w dniu ich święta.

8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
·      w czwartek o godz. 18:00 Msza św. w intencjach osób w niej uczestniczących i Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca,
·      w piątek spowiedź od godz. 17:30 i Eucharystia o godz. 18:00
·      w sobotę Eucharystia o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18:00 a po niej nabożeństwo czerwcowe połączone z nowenną do Matki Bożej Śnieżnej

9. W przyszłą niedzielę Trójcy Świętej będziemy przeżywali 3. Rocznicę koronacji obrazu MB Śnieżnej, której dokonał abp Grzegorz Ryś (1.06.2020 r.); niech ten dzień w naszej wspólnocie będzie dziękczynieniem za obecność Maryi w naszym kościele.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

11. Łódzki Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski” odbędzie się w tym roku w niedzielę 28 maja. Rozpoczęcie przy pomniku Pękniętego Serca, przy ul. Staszica na Bałutach o godz. 13.30, przejdzie do kościoła Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym, gdzie zakończy się Mszą św. o godz. 15.00 przy grobie Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

12. Po raz kolejny zapraszamy do udziału w Chrześcijańskich Spotkaniach Młodych, które odbędą się w Boże Ciało (8 czerwca) w Moszczenicy (amfiteatr przy GOKiS). Punktem szczególnym będzie koncert uwielbienia o godz. 19.30, który poprowadzi zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) oraz abp Grzegorz Ryś. Zachęcamy ministrantów do aktywnego włączenia się w uwielbienie (zabierzmy ze sobą komże). Zapraszamy także do udziału w konkursie wiedzy o osobie i nauczaniu św. Jana Pawła II. Szczegółowy program dostępny jest na stronie www.spotkania.moszczenica.eu