1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej! Na godz. 19:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
W naszej wspólnocie dziękujemy Bogu za obecność Maryi w znaku Jej wizerunku – Matki Bożej Śnieżnej, który przed trzema laty koronował Abp Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki.

3. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa sprawujemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w środy po Mszy św. o godz.7:00, a w niedziele o godz. 19:30.

4. W najbliższy czwartek, 8 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30; 11:30 i 20:00. Po Eucharystii o 20:00 tradycyjnie przejdziemy z Najświętszym Sakramentem w procesji Eucharystycznej ulicami Stronczyńskiego, Wojska Polskiego i Rycerską.
Na godz. 18:00 zapraszamy mieszkańców Piotrkowa i okolic na „Koncert chwały”. Modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem poprowadzi Zespół Muzyczny SYJON. Wydarzenie to swoim patronatem objęli: Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś, Metropolita Łódzki i Starosta Powiatu Piotrkowskiego Pan Piotr Wojtysiak.

5. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wg formularza o matce Bożej Śnieżnej a po niej na nabożeństwo czerwcowe połączone z nowenną do matki Bożej Śnieżnej.

6. Po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej Kawiarni „u Panien” na kawę, herbatę i ciasto.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Śnieżnej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

8. Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają kanonizacyjny obraz św. Jana Pawła II, będzie sprawowana 9 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.

9. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 przy archikatedrze. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy z każdej parafii wraz ze swoimi opiekunami do wspólnego świętowania. W programie Msza św., piknik oraz koncert zespołu Małe TGD.

10. X Warsztaty Chorału Gregoriańskiego Cantus gregorianus odbędą się w Instytucie Teologicznym w Łodzi w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2023 r. Skierowane są one do wszystkich zainteresowanych śpiewem chorału – muzyków zawodowych i amatorów, z różnym stopniem zaawansowania. W ramach kursu odbędą się wykłady, nauka śpiewu gregoriańskiego oraz praca nad emisją głosu. Informacje oraz zapisy na stronie: http://szkolachoralu-lodz.pl/

11. Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku przyjmuje zapisy na rok szkolny 2023/2024. Do szkoły, której przedmiotem głównym są organy lub fortepian przyjmowani są uczniowie po ukończonej szkole podstawowej i z przygotowaniem muzycznym. Podczas nauki jest możliwość zamieszkania w internacie. Szkoła stawia sobie za cel wykształcenie profesjonalnej kadry organistów, pianistów i muzyków przygotowanych zarówno do pracy w parafii jak i do podjęcia studiów muzycznych. Nabór odbywa się poza internetowym systemem rekrutacji. Szczegółowe informacje na stronie internetowej szkoły: www.lutomiersksalezjanie.pl

12. Duszpasterstwo rodzin diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zaprasza związki niesakramentalne na rekolekcje wakacyjne w terminie 15-21 lipca 2023 roku w ośrodku rekolekcyjnym „Trzy Jaskółki” w Kiczorach. Szczegóły i zapisy – na plakacie.