1. Dobiegamy prawie połowy czerwca – miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy się: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
Na godz. 19:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa sprawujemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w środy po Mszy św. o godz.7:00, a w niedziele o godz. 19:30.

3. W najbliższy czwartek przypada zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Eucharystii o godz. 18:00 i odśpiewaniu Litanii do Serca Pana Jezusa przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem krużgankami, dziedzińcem, ulicą Przymurną i przez parking wrócimy do kościoła, gdzie po błogosławieństwie zostaną poświęcone wianki z ziół i kwiatów. Stanowią one symbol ludzkiej pracy i dar od Boga dla ludzi i dla zwierząt.

4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Uroczysta Msza św. z homilią tego dnia o godz. 18:00.

5. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii o godz. 18:00.
W czasie Mszy św. o godz. 19:00 kandydaci do stałego diakonatu z rąk Księdza Biskupa Marka Marczaka przyjmą posługę lektoratu. Zapraszamy do udziału w tej liturgii. Wyjątkowo w przyszła sobotę nie będzie nowenny do MB Śnieżnej, zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. o godz. 18:00.

6. Po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej Kawiarni „u Panien” na kawę, herbatę i ciasto.

7. W dzień odpustu (6 sierpnia) po Mszy św. o godz. 20:00 chcemy zorganizować poczęstunek dla uczestników liturgii na dziedzińcu. Już dziś zwracam się z prośbą o pomoc – osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie tego spotkania proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Zbliża się Dzień Wspólnoty Archidiecezji Łódzkiej, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. o godz. 10.00 przy archikatedrze. Ksiądz Arcybiskup zaprasza wiernych oraz wszystkie wspólnoty, ruchy, stowarzyszenia i grupy z każdej parafii wraz ze swoimi opiekunami do wspólnego świętowania. Zapraszamy księży do koncelebry, siostry zakonne do licznego udziału, a parafie prosimy o przywiezienie ze sobą tablic z tytułami swoich parafii.
W programie:
·        10.00 – Msza św. z uwielbieniem – archikatedra,
·        11.30 – darmowy posiłek dla wszystkich, po nim w namiotach: prezentacja wspólnot oraz zabawy integracyjne (dmuchańce, bańki, eurobungee, itp.) – plac katedralny,
·        14.45 – koncert zespołu Małe TGD – plac katedralny,
Od godz. 11.30 – możliwość zwiedzania z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi oraz Muzeum Archidiecezjalnego. Przez cały czas trwania Dnia Wspólnoty w kaplicy DA5 adoracja Najświętszego Sakramentu, a w archikatedrze możliwość skorzystania z rozmowy i modlitwy wstawienniczej.

10. Rekrutacja do Studium Organistowskiego w roku akad. 2023/24 odbędzie się 21 czerwca 2023 r. od godz. 17.00 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ (ul. Zgierska 123). Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do samodzielnego wykonywania funkcji organisty kościelnego oraz animatora życia muzycznego w parafii. Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć wykładowych (grupowych) oraz indywidualnych (fortepian, organy). Do studium mogą być przyjęci kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego – po stwierdzeniu predyspozycji muzycznych, z możliwością przyjęcia na przygotowawczy rok kształcenia. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną – e-mail: smk@archidiecezja.lodz.pl. Informacje: kom. 882 383 785