1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
Na godz. 19:30 zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe i adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. W naszym kościele nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa sprawujemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, w środy po Mszy św. o godz.7:00. W piątek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe.

3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Zapraszamy do naszego kościoła na uroczystą Mszę św. na godz. 18:00.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy więc na Eucharystię o godz. 18:00 a po niej na nowennę do Matki Bożej Śnieżnej. Przypomnę, że kartki z intencjami możemy wrzucać do skrzynki przy świeczniku wotywnym (kartki na których możemy napisać prośby i podziękowania znajdziemy na stoliku w krużganku przy bocznym wejściu do kościoła) bądź mailowo na adres intencje@upanien.pl.

5. 11 lipca wyruszy na Jasną Górę 154. Piesza Pielgrzymka Piotrkowska. Zapisy na Pielgrzymkę od 6 – 8 i 10 lipca w godz. 15:00 do 19:00 w Farze. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na organizację tegorocznej Pielgrzymki.

6. Po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 zapraszamy do naszej kawiarni „u Panien” na kawę, herbatę, ciasto.

7. W lipcu i sierpniu będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św.: w niedzielę 9:30, 11:30 i 20:00; w tygodniu: w poniedziałek i środę o godz. 7:00, natomiast we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18:00.

8. W dzień odpustu (6 sierpnia) po Mszy św. o godz. 20:00 chcemy zorganizować poczęstunek dla uczestników liturgii na dziedzińcu. Już dziś zwracam się z prośbą o pomoc – osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie tego spotkania proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Wyjeżdzającym na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej drogi, dobrego czasu, pogody, odnowienia sił; wszystkim dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

10. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi informuje, że najbliższa rekrutacja będzie miała miejsce w dniu 10 lipca (poniedziałek) 2023 r. od godz. 9.00. Kolejna odbędzie się
11 września (poniedziałek). Kandydatów do Seminarium prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny: 42 66 48 888. Szczegółowe informacje można uzyskać u swoich duszpasterzy lub na stronie internetowej: www.wsd.lodz.pl.

11. Przypominamy, że w naszej archidiecezji działa Ośrodek Pomocy Duchowej. Mieści się on przy ul. Łąkowej 42 (przy kościele MB Zwycięskiej w dawnej plebanii). Zakres pomocy obejmuje między innymi: modlitwę wstawienniczą, pomoc w rozeznawaniu duchowym oraz pomoc księdza egzorcysty. Terminy dyżurów wolontariuszy w Ośrodku i numery kontaktowe oraz połączenia internetowe są na plakacie w gablocie i na ulotkach dostępnych w kancelarii i zakrystii.

12. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych prowadzonych online. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, od 25 lipca do 22 sierpnia o godz. 19.00. Informacje i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl

13. Salezjanie w Lutomiersku prowadzą nabór na niedrogie kolonie letnie dla dzieci i młodzieżyw wieku od 10 do 16 lat. Dokładne terminy, koszty oraz zapisy znajdziemy na stronie internetowej ośrodka DON BOSCO: www.osrodek-lutomiersk.salezjanie.pl.