1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata!
Na godz. 19:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej a po niej na nowennę.

3. W przyszłą niedzielę 23 lipca w naszym mieście będziemy przeżywali Piotrkowskie Święto Miodu. O godz. 11:30 na dziedzińcu przy naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji pszczelarzy. Serdecznie zapraszamy.

4. Do końca wakacji kawiarnia będzie nieczynna.

5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu będzie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.: w niedzielę 9:30, 11:30 i 20:00; w tygodniu: w poniedziałek i środę o godz. 7:00, natomiast we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18:00.

6. W dzień odpustu (6 sierpnia) po Mszy św. o godz. 20:00 chcemy zorganizować poczęstunek dla uczestników liturgii na dziedzińcu. Już dziś zwracam się z prośbą o pomoc – osoby, które chciałyby włączyć się w przygotowanie tego spotkania proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Wyjeżdżającym na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej drogi, dobrego czasu, pogody, odnowienia sił; wszystkim dobrego tygodnia.

KOMUNIKATY KURII METROPOLITALNEJ ŁÓDZKIEJ

8. Duszpasterstwo Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie zapraszają narzeczonych i pary myślące o małżeństwie na wakacyjne nauki przedmałżeńskie w formie Wieczorów dla Zakochanych prowadzonych online. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki, od 25 lipca do 22 sierpnia o godz. 19.00. Informacje i zapisy: www.spotkaniamalzenskie-lodz.pl