1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Kiedy Papież Franciszek w 2021 roku ustanawiał Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, miał na myśli nie tylko przypomnienie i docenienie ich niezastąpionej roli. Chodzi przecież nie tylko o docenienie ich obecności w kościele podczas liturgii i na prywatnej modlitwie. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę także w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. W naszej wspólnocie kościoła akademickiego mamy także wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
Dziś w naszym mieście będziemy przeżywali Piotrkowskie Święto Miodu. O godz. 11:30 na dziedzińcu przy naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji pszczelarzy. Serdecznie zapraszamy.
Na godz. 19:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, a raczej świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości.

3. W przyszłą niedzielę z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o godz. 7:00.

5. W sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Uzasadniając papieską decyzję o wpisaniu wspomnienia trojga rodzeństwa z Betanii do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomniała, że w ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Śnieżnej.

6. Do końca wakacji kawiarnia będzie nieczynna.

7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu będzie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.: w niedzielę 9:30, 11:30 i 20:00; w tygodniu: w poniedziałek i środę o godz. 7:00, natomiast we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18:00.

8. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia Uroczystość Odpustowej ku czci Matki Bożej Śnieżnej w niedzielę 6 sierpnia. Święto naszego kościoła wpisuje się w 2. Jarmark Dominikański w Domu Matki, który odbędzie się w dniach 5 – 6 sierpnia na terenie naszego kościoła. Jarmark stanowi przygotowanie do Jubileuszu 400-lecia przybycia mniszek dominikańskich do Piotrkowa Trybunalskiego, który będziemy przeżywali w 2026 roku.
W sobotę 5 sierpnia o godz. 19:00 nastąpi uroczyste otwarcie jarmarku oraz wystawy poświęconej mniszkom dominikańskim w Piotrkowie i Świętej Annie, następnie rozpocznie się koncert: „Światowe hity operetki i musicalu” – wystąpią Dorota Ritz/sopran, Paweł Wisnar/tenor oraz Piotr Żukowski/piano.
W niedzielę 6 sierpnia po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 będziemy mogli wysłuchać prelekcji dra Piotra Stefaniaka: „Wokół powstania klasztoru dominikanek w Piotrkowie”. O godz. 18:00 rozpocznie się koncert zespołu Syjon: „Matko co prószysz śniegiem”, a po nim o godz. 20:00 rozpocznie się Uroczysta Suma Odpustowa w kościele, której będzie przewodniczył o. Micheasz Okoński OFM – gwardian piotrkowskiego klasztoru OO. Bernardynów. Po Mszy św. zapraszamy uczestników odpustu na wspólny poczęstunek na dziedziniec przy naszym kościele. Przez całą niedzielę na dziedzińcu będą stoiska z kwiatami, lokalnymi wyrobami, rękodziełem.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Wyjeżdzającym na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej drogi, dobrego czasu, pogody, odnowienia sił; wszystkim dobrego tygodnia.