1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
Dziś po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Dlatego proszę kierowców, aby zatrzymali się jeszcze chwilę przy zaparkowanych w pobliżu kościoła pojazdach na ten obrzęd błogosławieństwa.
Na godz. 19:30 zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu, o godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. We wtorek 1 sierpnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
·   w czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy
·   w piątek od godz. 17:30 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, o godz. 18:00 Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa
·   w sobotę przypada wspomnienie rocznicy poświęcenia rzymskiej Bazyliki NMP, po Mszy św. o godz. 18:00 Nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu będzie obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św.: w niedzielę 9:30, 11:30 i 20:00; w tygodniu: w poniedziałek i środę o godz. 7:00, natomiast we wtorek, czwartek, piątek i sobotę o godz. 18:00.

5. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia Uroczystość Odpustowej ku czci Matki Bożej Śnieżnej w niedzielę 6 sierpnia. Codziennie na zakończenie Eucharystii odmówimy modlitwę do MB Śnieżnej. Święto naszego kościoła wpisuje się w 2. Jarmark Dominikański w Domu Matki, który odbędzie się w dniach 5 – 6 sierpnia na terenie naszego kościoła. Jarmark stanowi przygotowanie do Jubileuszu 400-lecia przybycia mniszek dominikańskich do Piotrkowa Trybunalskiego, który będziemy przeżywali w 2026 roku.
W sobotę 5 sierpnia o godz. 19:00 nastąpi uroczyste otwarcie jarmarku oraz wystawy poświęconej mniszkom dominikańskim w Piotrkowie i Świętej Annie, następnie rozpocznie się koncert: „Światowe hity operetki i musicalu” – wystąpią Dorota Ritz/sopran, Paweł Wisnar/tenor oraz Piotr Żukowski/piano.
W niedzielę 6 sierpnia po Mszach św. o godz. 9:30 i 11:30 będziemy mogli wysłuchać prelekcji dra Piotra Stefaniaka: „Wokół powstania klasztoru dominikanek w Piotrkowie”. O godz. 18:00 rozpocznie się koncert zespołu Syjon: „Matko co prószysz śniegiem”, a po nim o godz. 20:00 rozpocznie się Uroczysta Suma Odpustowa w kościele, której będzie przewodniczył o. Micheasz Okoński OFM – gwardian piotrkowskiego klasztoru OO. Bernardynów. Po Mszy św. zapraszamy uczestników odpustu na wspólny poczęstunek na dziedziniec przy naszym kościele. Przez całą niedzielę na dziedzińcu będą stoiska z kwiatami, lokalnymi wyrobami, rękodziełem.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Wyjeżdżającym na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej drogi, dobrego czasu, pogody, odnowienia sił; wszystkim dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich, która odbędzie się 2 września 2023 r. W programie:
· godz. 10.00 – przyjazd do Głogowca przed dom św. Faustyny; zawiązanie wspólnoty oraz przejście do Sanktuarium Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich (ok. 2 km),
· godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia oraz Zawierzenie Kościoła Łódzkiego Miłosierdziu Bożemu,
· godz. 14.00 – wspólny posiłek,
· godz. 15.00 – modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.