1. Jeszcze tyle przeróżnych niepokojów trapi nie tylko nasze dusze, ale również całe nasze społeczeństwo. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy, a także sens i religijną wartość milczenia. Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. Nade wszystko powierzajmy je opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki.
Przeżywamy dziś 19 niedzielę zwykła w ciągu roku. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa ziół i kwiatów w naszym kościele o godz. 9:30, 11:30 i 20:00.
W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej. Dlaczego właśnie w tę uroczystość w kościele błogosławimy zioła i kwiaty? Bo dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga. Przecież na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.

3. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

4. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej a po niej nowenna do MBŚ.

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów, opieki Matki Bożej Śnieżnej. Wyjeżdżającym na wakacyjny odpoczynek życzymy bezpiecznej drogi, dobrego czasu, pogody, odnowienia sił; wszystkim dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

6. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Świnic Warckich, która odbędzie się 2 września 2023 r. W programie:
· godz. 10.00 – przyjazd do Głogowca przed dom św. Faustyny; zawiązanie wspólnoty oraz przejście do Sanktuarium Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich (ok. 2 km),
· godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia oraz Zawierzenie Kościoła Łódzkiego Miłosierdziu Bożemu,
· godz. 14.00 – wspólny posiłek,
· godz. 15.00 – modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.