1. Przeżywamy dziś 22 niedzielę zwykłą w ciągu roku. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. Dziś przy naszym kościele w godz. 14:00 – 18:00 odbędzie się piknik integracyjny „Dzień polsko-ukraiński” organizowany przez Centrum Służby Rodzinie w Łodzi przy współpracy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej – będą darmowe gry i zabawy dla dzieci, wata cukrowa, popcorn a także wiele innych bezpłatnych atrakcji.

3. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na  Mszę św. w naszym kościele o godz. 8:00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas pogłębiania i umacniania wiary.

4. Także wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Zapraszamy na Eucharystie o godz. 18:00.

5. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

6. Od dziś powracamy do rozkładu Mszy św. sprzed wakacji:
· w niedziele: 9:30, 11:30, 12:30 i 20:00
· w dni powszednie (z wyjątkiem środy): 18:00
· w środy: 7:00

7. Najbliższy kurs dla narzeczonych odbędzie się we wrześniu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 9 września 2023. Zapisy na kurs będą prowadzone na pierwszym spotkaniu. Przy wejściu proszę okazać dokument tożsamości. Obowiązkowa jest obecność na całym kursie. Zwracamy się z prośbą by się nie spóźniać na spotkania, bo sala wykładowa jest w zamkniętej części rektoratu i nie ma do niej dostępu w trakcie trwania zajęć.
Spotkania w ramach kursu odbywać się będą przez pięć kolejnych sobót (począwszy od 9 września) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej przy Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalski przy ul. Rycerskiej 3 (wejście przez parking przy szkole i przedszkolu Sióstr Dominikanek od ul. Rycerskiej).

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błog. i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień; szczególną modlitwą otaczamy dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolnych oraz ich nauczycieli i wychowawców. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.