1. Przeżywamy dziś 24 niedzielę zwykłą w ciągu roku. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. Dzisiaj przypada rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

3. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. Święto to wpisuje się w obchody Tygodnia Wychowania i ukazuje nam postać młodzieńca zdecydowanego, który dążąc ku wyznaczonym sobie ideałom świętości życia, nie uległ niewłaściwym wpływom środowiska, w którym się obracał. Na świąteczną Mszę Świętą w naszym kościele o godz. 18:00 zapraszam dzieci i młodzież.

5. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

6. W sobotę w liturgii wspominamy św. ojca Pio z Pietrelciny, kapłana, spowiednika, kapucyna, stygmatyka i mistyka, wielkiego czciciela Eucharystii i Matki Bożej. Po Mszy św. o godz. 18:00 nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

7. Nastąpiła zmiana terminu kursu dla narzeczonych: pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 21 października 2023. Zapisać na kurs można się w biurze Rektoratu Kościoła Akademickiego przy ul. Rycerskiej 3 od poniedziałku do piątku w godz. 13:00 do 15:00, telefoniczne: 44 645 92 45 oraz w kancelarii Fary (par. św. Jakuba Apostoła) ul. Krakowskie Przedmieście 2, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 11:00 i 16:00 – 18:00, telefonicznie 797 642 212. Spotkania w ramach kursu odbywać się będą przez pięć kolejnych sobót (do 25 listopada) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej przy naszym kościele akademickim.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błog. i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl

10. Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza osoby dorosłe na spotkania przygotowujące do chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Wszystkie spotkania odbywają się przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi; kontakt: s. Ewa Godzińska – 885 555 020.