1. Przeżywamy dziś 25 niedzielę zwykłą w ciągu roku. O godz. 19:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kiedyś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony był w innym terminie – w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, ale ze względów duszpasterskich papież Franciszek w 2018 roku przeniósł go na drugą niedzielę września. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularz o Matce Bożej Śnieżnej a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej.

4. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dziś zachęcam wszystkich do udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w dni powszednie (z wyjątkiem środy) po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o 19:30. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego na Akademii Piotrkowskiej będzie w piątek 6 października, natomiast Msza św. inaugurująca nowy rok akademicki będzie w naszym kościele 22 października o godz. 20:00.

5. Nastąpiła zmiana terminu kursu dla narzeczonych: pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 21 października 2023. Zapisać na kurs można się w biurze Rektoratu Kościoła Akademickiego przy ul. Rycerskiej 3 od poniedziałku do piątku w godz. 13:00 do 15:00, telefoniczne: 44 645 92 45 oraz w kancelarii Fary (par. św. Jakuba Apostoła) ul. Krakowskie Przedmieście 2, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 11:00 i 16:00 – 18:00, telefonicznie 797 642 212. Spotkania w ramach kursu odbywać się będą przez pięć kolejnych sobót (do 25 listopada) o godz. 16:00 w sali konferencyjnej przy naszym kościele akademickim.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów i „Margaretek” na Mszę św., która będzie sprawowana w sobotę 7 października br. o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Antoniego w Łodzi (Bałuty). Spotkanie rozpocznie nabożeństwo różańcowe o godz. 11.00.

8. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl

9. Kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer odbędzie się w sobotę, 7 października w godz. 8.00-15.00. Kurs ma charakter online. Ukończenie kursu jest niezbędne, aby można było fotografować i filmować przebieg uroczystości liturgicznych w parafiach archidiecezji łódzkiej. Zapisy odbywają się poprzez formularz zamieszczony na stronie http://archidiecezja.lodz.pl/kurs-fotooperator. Dochód z kursu przeznaczony jest na działalność Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

10. Koronka na ulicach miast, jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic 28 września o godz. 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny. Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia.