1. Przeżywamy dziś 26 niedzielę zwykłą w ciągu roku. O godz. 19:30 nabożeństwo różańcowe, w czasie którego będziemy modlili się w intencji studentów i nauczycieli akademickich, którzy rozpoczynają nowy rok akademicki, a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zapraszamy do udziału w codziennej Mszy Świętej i nabożeństwach różańcowych, które celebrujemy w naszym kościele w dni powszednie (z wyjątkiem środy) o godz. 18:30, a w niedziele o 19:30. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).

3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

4. W środę, 4 października, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu (1182-1226), ojca wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyka, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy. To imię nosi również Ojciec Święty Franciszek, zatem świętujemy jego imieniny. Otoczmy go z tej okazji serdeczną modlitwą.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
– w czwartek o godz. 18:00 Msza św. w intencjach osób, które w niej uczestniczą oraz za Wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca;
– w piątek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:00 do 17:30, po Mszy św. o godz. 18:00 odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa
– w sobotę przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, tym bardziej zapraszamy wszystkich na wspólnotową modlitwę różańcową do naszego kościoła o godz. 18:30 (będziemy modlili się w intencjach, które zanosimy przez przyczynę Matki Bożej Śnieżnej.

6. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata.

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali 350. Rocznicę konsekracji naszego kościoła, której 8 października 1673 roku dokonał biskup Bonawentura Madaliński, sufragan płocki, nadając jej tytuł Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej. Zapraszamy na Eucharystię w intencji wspólnoty kościoła akademickiego.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na Inaugurację Roku Akademickiego 2023/2024, która odbędzie się we wtorek 3 października. O godz. 10.00 w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św., po której nastąpi dalsza część uroczystości. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu skierowane jest w sposób szczególny do Członków Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

10. Uroczystości odpustowe ku czci św. Faustyny Kowalskiej patronki Łodzi odbędą się w czwartek5 października o godz. 18.00 w kościele pod jej wezwaniem na Placu Niepodległości. Po Mszy św., której przewodniczyć będzie bp Szymon Stułkowski z Płocka, wyruszy ul. Piotrkowską procesja z relikwiami św. Faustyny do bazyliki archikatedralnej, gdzie zostanie odnowiony Akt Zawierzenia Archidiecezji Bożemu Miłosierdziu.

11. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Program (nastąpiła zmiana kolejności punktów programu):
godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego;
godz. 11.00 – konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina;
godz. 11.45 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.30 – posiłek dla wszystkich uczestników;
– koncert;
godz. 14.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę.

12. Zapraszamy do udziału w I archidiecezjalnym konkursie piosenki religijnej „Cecyliada – Wolbórz 2023” w Wolborzu. Przedszkolaki, uczniowie, grupy formalne i nieformalne, zespoły, schole, chóry, soliści, duety i seniorzy są zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w Kolegiacie Wolborskiej 21 października od godz. 10.00. Szczegóły znajdziemy na plakacie i w karcie zgłoszenia.