1. Przeżywamy dziś 350. rocznicę konsekracji naszego kościoła, której 8 października 1673 roku dokonał biskup Bonawentura Madaliński, sufragan płocki, nadając jej tytuł Najświętszej Maryi Panny Śnieżnej. Zapraszamy na Eucharystię o godz. 20:00 w intencji wspólnoty kościoła akademickiego, której będzie przewodniczył o. Wojciech Zagrodzki CSsR – Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim. O godz. 19:30 nabożeństwo różańcowe, w czasie którego będziemy polecali zmarłych dobroczyńców naszego kościoła.

2. Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie zaprasza w niedzielę 8 października o godz. 18:00 na spektakl: „Niepodległa Folklorem Malowana cz. II”. Spektakl będzie wystawiony na scenie na dziedzińcu naszego kościoła. Serdecznie zapraszamy

3. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w dni powszednie (z wyjątkiem środy) o godz. 18:30, a w niedziele o godz. 19:30.

4. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszamy na różaniec o godz. 18:30 w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty.

5. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.

6. W niedzielę 22 października na godz. 20:00 zapraszamy na Eucharystię inaugurującą nowy rok akademicki. Nasze zaproszenie kierujemy w stronę studentów, nauczycieli akademickich i pracowników wyższych uczelni.

7. We wtorek 17 października na godz. 19:00 zapraszamy na pierwszą po wakacjach Dominikańska Szkołę Wiary. W tym roku pochylimy się nad tematyką: „Jak lepiej rozumieć swoja wiarę? – Dekalog. Najbliższy wykład będzie poświęcony pierwszemu przykazaniu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. Wykład odbędzie się w Sali konferencyjnej przy naszym kościele, wejście przez parking od ul. Rycerskiej.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się w sobotę 14 października. Program (nastąpiła zmiana kolejności punktów programu):
godz. 10.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego;
godz. 11.00 – konferencja o. Michała Szałkowskiego, dominikanina;
godz. 11.45 – nabożeństwo różańcowe w Kaplicy Matki Boskiej Łaskiej;
godz. 12.30 – posiłek dla wszystkich uczestników;
– koncert;
godz. 14.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, błogosławieństwo kończące pielgrzymkę

10. W tym roku Kościół Środowisk Twórczych przeżywa Jubileusz 30-lecia. Z tej okazji serdecznie zapraszamy 14 października 2023 r. o godz. 17.00 do Kościoła Środowisk Twórczych na Mszę św. dziękczynną, której przewodniczyć będzie kard. Grzegorz Ryś,a o godz. 20.00 nastąpi premiera Teatru Logos „Rozmowy z diabłem – wielkie kazanie ks. Bernarda” Leszka Kołakowskiego w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze Nowym. Szczegółowy program obchodów na stronie www.eck.wlodzi.com