1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz decyzją polskiego Parlamentu w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. W ten sposób naród polski składa uznanie Świętemu Janowi Pawłowi II, „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś, a także w poniedziałek, 16 października (liturgiczne wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej) – w dzień powołania go na Stolicę Piotrową – Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W dniu dzisiejszym swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Jak pamiętamy, głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania Papieża – Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury. Z tych środków między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, a pochodzącej z ubogich rodzin. Dlatego polecam tę dzisiejszą zbiórkę waszej życzliwości.

3. W przyszłą niedzielę 22 października na godz. 20:00 zapraszamy na Eucharystię inaugurującą Nowy Rok Akademicki 2023/24. Nasze zaproszenie kierujemy w stronę studentów, nauczycieli akademickich i pracowników wyższych uczelni.

4. Przed nami kolejny tydzień różańcowy, zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w dni powszednie (z wyjątkiem środy) na godz. 18:30, a w niedziele na 19:00.

5. We wtorek 17 października na godz. 19:00 zapraszamy na pierwszą po wakacjach Dominikańska Szkołę Wiary. W tym roku pochylimy się nad tematyką: „Jak lepiej rozumieć swoja wiarę? – Dekalog. Najbliższy wykład będzie poświęcony pierwszemu przykazaniu: „Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną”. Wykład odbędzie się w Sali konferencyjnej przy naszym kościele, wejście przez parking od ul. Rycerskiej.

6. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października (najbliższa środa) przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Zatem gorącą modlitwą obejmiemy również wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

7. W czwartek, 19 października, przypada Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2018 roku, właśnie na dzień 19 października, w którym przypada rocznicą śmierci bestialsko zamordowanego Błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Dzień ten ma być wyrazem hołdu dla kapłanów i innych osób duchownych, które swoją postawą dały świadectwo męstwa i patriotyzmu, a niejednokrotnie przelały też krew w obronie naszej ojczyzny.

8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

9. Łódzkie Duszpasterstwa Akademickie zapraszają wszystkich studentów na „Rekolekcje na Dobry Początek”. Rozpoczną się one 15 października Mszą św. o godz. 19.00 w łódzkiej katedrze i potrwają do 19 października. Codziennie będziemy celebrowali Mszę św. o godz. 19.00: poniedziałek – DA Kamienica, wtorek – DA Węzeł, środa – DA Jezuici i czwartek – DA Piątka.

10. Duszpasterstwo i strefa wsparcia osób w kryzysie samobójczym oraz rodzin doświadczających żałoby po samobójczej śmierci bliskiej osoby zaprasza na Mszę św. w intencji osób, które doświadczają myśli rezygnacyjnych. Eucharystia będzie celebrowana 15 października 2023 roku w dolnym kościele w Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) o godz.17.00. Zachęcamy także do włączenia się w Różę Papageno i ofiarowania każdego dnia października dziesiątki różańca w intencji osób, które odebrały sobie życie.

11. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich pracowników Ochrony Zdrowia, pracujących oraz emerytowanych, na Mszę św. celebrowaną w dniu ich patrona – św. Łukasza, 18 października o godz. 18.00 w parafii pw. św. s. Faustyny (Plac Niepodległości 1).