1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Prosimy Boga, aby mogli oni skutecznie wypełniać swoje powołanie i nieść Ewangelię ludom i narodom, które wiarę zagubiły albo dotąd Boga nie poznały. To stosowny czas, abyśmy przypomnieli sobie, że do istoty życia Kościoła należy powołanie misyjne. Światowy Dzień Misyjny uświadamia nam też, jak bardzo Kościół jest różnorodny, różnobarwny, a przez to rzeczywiście powszechny. To mozaika kultur, ras, języków i zwyczajów dotknięta światłem Ewangelii.
Każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii, a tym samym przyczyniania się to tego, aby społeczeństwo coraz bardziej kierowało się nauką głoszoną przez Jezusa Chrystusa. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek widzimy, jak wielka przepaść ryzuje się pomiędzy naszym codziennym życiem, nie wspominając już o ekonomii i polityce, a zawartą w Ewangelii Dobrą Nowiną. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.

2.Zapraszamy dziś na godz. 20:00 na Eucharystię inaugurującą Nowy Rok Akademicki 2023/24. Nasze zaproszenie kierujemy w stronę studentów, nauczycieli akademickich i pracowników wyższych uczelni. O 19:30 nabożeństwo różańcowe w intencji misji Kościoła.

3. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Przypominam, że codziennie w naszym kościele (z wyjątkiem środy) o godz. 18:00 gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. W niedziele nabożeństwo o godz. 19:30. Wszystkich, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

4. W sobotę, 28 października, w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, będziemy prosić Boga o tak samo silną wiarę. Na chrzcie świętym prawdziwie staliśmy się dziećmi Bożymi. Zatem nieustannie powinniśmy kroczyć z Jezusem, całkowicie oddać Mu siebie, stosownie do obranego stanu i życiowej drogi. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach. Tego dnia Eucharystia o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo różańcowe.

5. Zapraszamy na „Zaduszki Jazzowe u Panien” w piątek 3 listopada 2023 r. o godz. 19:00 – scena Centrum Idei Ku Demokracji przy naszym kościele (wejście od Pl. Kościuszki). Wstęp wolny. Wystąpią Daniel Latorre (organy Hammonda), Piotr Krzemiński (trąbka) i Arek Skolik (perkusja). Zaduszki Jazzowe na trwałe wpisały się w kalendarz kulturalny Piotrkowa Trybunalskiego i kościoła akademickiego. W czasie tego wieczoru chcemy pamiętać o artystach, którzy odeszli w ciągu minionego roku.

6. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Śnieżnej na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.