1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.

2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Przyjdźmy do naszej parafialnej świątyni na modlitwę dziękczynno-przebłagalną za ten mijający czas. Rozpoczniemy ją o godz. 18:00 Eucharystią dziękczynną za miniony rok, a po niej będzie nabożeństwo na zakończenie roku w czasie którego zaśpiewamy uroczyste Te Deum…, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. (przypominamy, że dziś nie ma Mszy św. o godz. 20:00)

3. Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę o 9:30, 11:30 i 20:00. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, od godz. 17:30 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi, o godz. 18:00 Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

5. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte o godz. 9:30, 11:30 i 20:00, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, który kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.

6. Rejonowemu Kołu Pszczelarzy w Piotrkowie Trybunalskim dziękujemy za przekazanie w darze do naszego kościoła woskowych świec ołtarzowych.

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego (wszak podczas całej oktawy, czyli od minionego poniedziałku do dnia jutrzejszego, przeżywamy święty dzień Narodzenia Pańskiego) oraz obfitości łaski Bożej w nadchodzącym Roku Pańskim 2024. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie naszych braci i siostry, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

Wydział Duszpasterstwa Archidiecezji Łódzkiej zaprasza na spotkania opłatkowe poszczególnych grup:
a)     Duszpasterstwo Środowisk Twórczych: 7 I 2024 r. godz. 11.00, Teatr LOGOS
w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 22.
b)    Duszpasterstwo Pracowników Nauki: 8 I 2024 r., o godz. 19.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,
c)     Duszpasterstwo Nauczycieli oraz Wydział Katechetyczny:
12 I 2024 r., godz. 16.00, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Piotrkowie Trybunalskim,
ul. Próchnika 8/10,
20 I 2024 r., godz. 10.00, Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14,
d)    Duszpasterstwo Służby Zdrowia: 23 I 2024 r., godz. 19.00, Wyższe Seminarium
Duchowne w Łodzi, ul. Św. Stanisława Kostki 14.