1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.

3. Zapraszamy na wyjątkowy koncert noworoczny, „Wojewódzkie kolędowanie” w naszym kościele akademickim w piątek 12 stycznia o godz. 18:30 (koncert będzie poprzedzony Mszą Św. o godz. 18:00). Wstęp wolny
Wystąpią:
Kapela FAKIRY
RAFAŁ SONGAN – baryton,
MARCIN WERNER – fortepian,
KRZYSZTOF ŚLIWIŃSKI – saksofon.

4. W sobotę na godz. 18:00 zapraszamy na Eucharystię wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej, a po niej na Nowennę do Matki Bożej Śnieżnej

5. Przekazujemy dla wszystkich świętujących w tym tygodniu urodziny i imieniny najserdeczniejsze życzenia.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

6. Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.

7. Zapraszamy na diecezjalną wigilię środowisk wiejskich pod przewodnictwem bp. Marka Marczaka, która odbędzie się 14 stycznia 2024 r. w Widawie. O godz. 12.00 Msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, godz. 13.30 – spotkanie opłatkowe w Gminnym Ośrodku Kultury.