1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…
Dziś o 19:30 nabożeństwo Gorzkich Żali, a o 20:00 Msza św. akademicka.

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu, które mają nam pomóc we właściwym przeżyciu tego czasu tego okresu. Zapraszamy na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 19:30; natomiast w piątki na Drogę Krzyżową na godz. 19:00.

3. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominamy o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia 15 min. przed rozpoczęciem Mszy jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.

4. Rekolekcje wielkopostne tradycyjnie rozpoczną się w naszym kościele w Niedzielę Palmową 24 marca, potrwają do 26 marca; poprowadzi je ks. Kazimierz Sobański.

5. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą o godz. 18:00, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.

6. W sobotę o godz. 18:00 Msza św. wg formularza o Matce Bożej Śnieżnej a po niej nowenna do Matki Bożej Śnieżnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

8. Kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na drugi Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 r. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek. Dzień skupienia odbędzie się w:
· Łodzi, w godz. 10.30-14.00 – Kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104,
· Aleksandrowie Łódzkim, w godz. 10.00-13.30 – Kościół pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, ul. Wojska Polskiego 3,
· Piotrkowie Trybunalskim, w godz. 10.00-13.30 – Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Armii Krajowej 19.