1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali o godz. 19:30. O godz. 20:00 Msza św. akademicka.

2. Dziś także rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne będą trwały do 26 marca, prowadzi je Ks. Kazimierz Sobański. Dziś nauki rekolekcyjne w czasie każdej Mszy św.; w poniedziałek i we wtorek o godz. 18:00 i 20:00. We wtorek możliwość skorzystania z sakramentu pokuty od godz. 17:45 do 18:30 i od 19:45 do 20:30. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby nie zabrakło nas na spotkaniach rekolekcyjnych, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie chwile Wielkiego Postu.

3. Do puszki przy krzyżu można złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

4. W Wielkim Tygodniu będziemy przeżywali największe tajemnice naszego zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Niech będzie to czas naszego zamyślenia nad relacją do Boga i aktywnego udziału w celebracjach Triduum Paschalnego, które stanowi centrum roku liturgicznego.

5. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony w procesji do ołtarza adoracji. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22:00.

6. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 15:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do grobu Pańskiego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim potrwa do godz. 21:00.

7. W Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. O godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 9:00 do12:30 i od 13:00 do 15:00.

9. W najbliższą niedzielę będziemy celebrować Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Liturgią Wigilii Paschalnej o godz. 21:00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej celebracji, którą zakończy procesja rezurekcyjna w nocy. W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte o godz. 9:30, 11:30 i 20:00.