1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie – to przykazanie. O godz. 19:30 wystawienie Najśw. Sakramentu, a o 20:00 Msza św. akademicka. Dziś i za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 12:30.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W naszym kościele sprawujemy je codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, w środy po Mszy św. o godz. 7:00, a w niedziele o godz. 19:30.
W tym szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.

3. W środę, 8 maja przypada Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 7:00, a po niej odmówimy Litanię Loretańską do Matki Bożej.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 11:30 dzieci, które przed rokiem przyjęły Pierwszą Komunię Święta będą przeżywały rocznicę jej przyjęcia.

5. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszamy do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.

6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

7. Kard. Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.

8. Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.